logo
. . .

مجوز فعالیت سازمان نظام صنفی رایانه ای

مرکز داده چکاوک از ابتدای فعالیت خود مجوز خود را از سازمان نظام صنفی رایانه ای اخذ نموده و از فعالان این صنف محسوب می شود

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ایران از تیر ماه سال ۱۳۸۴ براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزار (مصوب تیرماه ۷۹ مجلس شورای اسلامی) و آیین‌نامه مصوب هیئت وزیران (مصوب تیرماه ۸۳) فعالیت خود را آغاز کرد. این سازمان به عنوان بزرگ‌ترین تشکل مردم نهاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با تلاش بی‌وقفه دست‌اندرکاران صنعت ICT کشور، با هدف تنظیم مناسبات بخش خصوصی و دولت و همچنین مشارکت مؤثر در ساماندهی امور تجاری رایانه‌ای، پیش از این در قالب انجمن شرکت‌های انفورماتیک از سال ۷۳ فعال بوده‌است که در نهایت سال ۸۴ براساس مصوبه مجلس و آئین‌نامه هیئت وزیران، تحت عنوان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای فعالیت خود را در مقیاس وسیع تری ادامه می‌دهد.

پس از برگزاری انتخابات دوره اول در تیر ماه ۱۳۸۴، نظام صنفی رایانه‌ای با توان و ظرفیتی جدید فعالیت خود در سراسر کشور را توسعه بخشید و هم‌اکنون در تمامی استان‌ها نمایندگی استانی فعالی دارد.

مرکز داده چکاوک به عنوان یکی از اعضا فعال سازمان نظام صنفی رایانه ای از ابتدای فعالیت مجوز خود را از این سازمان اخذ نموده است.